יום ראשון, 4 ביוני 2017

קללת המלך / פיטר לרנג'יסלג'ק, אלי וקאס יש כבר שלושה לוקולס מתוך השבעה להם הם זקוקים על מנת למנוע את מותם הקרב בגלל הגן עמו נולדו והפך אותם לנבחרים. ובמרכז הספר הנוכחי ניצב המסע שלהם להשגת הלוקולוס הרביעי והשלכותיו. בספר הקודם עזבנו אותם כאשר שבו לארצות הברית. אנו פוגשים אותם כשהם חומקים מתחנת המשטרה בניו יורק יחד עם אביו של ג'ק לבתיהם, אלי לביתה וג'ק וקאס לביתו של ג'ק. היעלמותם למספר שבועות, אשר הכתה גלים בקהילות שלהם, מקבלת הסבר מניח את הדעת שיוותר על כנו כל עוד איש לא ינסה לחטט בסיפוריהם יותר מדי או יקשר בין ג'ק וקאס הנמצאים בבלוויל אילנוי לאלי הנמצאת בלוס אנג'לס.

כשקאס וג'ק מגלים שאלי מאושפזת בבית חולים במצב קשה עם עושים את הדרך אליה עם שברי לוקולוס הריפוי שבידם כדי למנוע את מותה, כשהם מגלים שהשברים יכולים לעשות דברים נוספים הם מחליטים לדאוג לכך שחברי המסא ייקחו אותם אליהם כדי שיוכלו להחזיר את הלוקולוס הזה לידם. כדי לעשות זאת הם צריכים להגיע לאחד מארבעת הלוקולוסים שטרם אספו, בעזרתו של אביו של ג'ק הם ממריאים ליוון למצוא פסל זאוס שהאגדות שנקשרו אליו רומזות להם שאולי אוחז בידו אחד מהלוקולוסים.

המסע ליוון למציאת הלוקולוס הרביעי וחברי ארגון המסאי מוביל אותם להרפתקאות שלא שיערו שימצאו ויחד עם החלומות החוזרים ונשנים של ג'ק הם מגלים מידע נוסף על ייעודם וייעודו של ג'ק.סדרת הרפתקאות שטומנת בחובה היכרות עם ההיסטוריה כבר היו לנו. בשתיים מהן היה מעורב ריקי ריירדן ('פרסי ג'קסון והאולימפיים' ו-'39 רמזים') ובאחת מהן (39 רמזים) היה שותף לכתיבה ביחד עם מחבר סדרת הספרים הנוכחית, פיטר לרנג'יס - מחברם של ספרים רבים, גם כסופר צללים. סדרת הרפתקאות טובה צריכה

החיבור בין היבשת הדמיונית אטלנטיס והאגדות הרבות שנרקמו סביבה לשבעת פלאי תבל, מתבל את ההרפתקאות בספר הנוכחי בשורה של אירועים ומיתוסים היסטוריים המעשירים את העלילה ואת הקורא. לרנג'יס מצליח לשאוב את הקוראים לעולם שברא בעזרת שילוב נפלא בין מיתוסים ישנים וסיפורים מן העידן החדש כשעולם חיי היום יום של גיבוריו הצעירים משיק לעולמם של מי שקוראים את ספריו.

הבחירה בג'ק, לכאורה צעיר חסר ייחוד כלשהו המתאכזב לגלות כי לצד חבריו המגלים כישורים ייחודיים שונים בתהליך הפיכתם לנבחרים, הוא אינו ניחן בכאלו, מאפשרת לקוראים להזדהות עם דמות שבמידה מסוימת דומה לרוב בני הנוער בגילו המתחילים אחר חיפוש דרכם שלהם בעולם.


מדובר בחלק הרביעי בסדרת ספרי הרפתקאות מרתקת המעניקה מעבר לחוויית הקריאה, גם ידע המשולב בעלילה באופן טבעי. המלצת קריאה כיפית במיוחד לתלמידי חטיבת הביניים ולכל אוהבי ספרי הרפתקאות.


קללת המלך (שבעת הפלאים 4)      מאת: פיטר לרנג'יס      מאנגלית: יעל ענבר      ידיעות ספרים      2017      309 עמ'

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה